O mnie

Nazywam się Aga Świerczek. Jestem krakowianką, socjolożką, absolwentką Studium-Literacko-Artystycznego, a także mamą Marysi i Jagienki.

Staram się uprawiać racjonalne macierzyństwo w nieracjonalnym świecie. Kocham żyć w dużym mieście, ale w weekend muszę do lasu. Próbuję być ekopozytywna, ale nie zawsze mi wychodzi. Dbam o kulturę języka i lubię, gdy inni też to robią. O wszystkich moich nowych pomysłach i projektach piszę w dziale Matka – zapraszam.

Matki nie mają czasu na czytanie długich tekstów, ja nie mam czasu ich pisać. A nie ma nic bardziej pomocnego dla mamy, niż druga mama w tym samym stanie emocjonalnego skupienia. Dzieląca się refleksją, że właśnie wyparowały z niej wszystkie siły, lub jest zmrożona strachem, albo zalana łzami szczęścia. W dziale Literatka publikuję mikroopowiadania o macierzyństwie – poczytaj.

Gdy moja młodsza córka miała pół roku postanowiłam stworzyć mój niezależny Projekt Wydawniczy Matka Literatka. Moim marzeniem jest pisać i wydawać jakościowe książki dla dzieci, a w przyszłości również literaturę dla mam. Na tyle, na ile pozwala mi na to zaangażowane macierzyństwo, rozwijam moje mikrowydawnictwo, czego efekty można obserwować tutaj.


Przewiń do góry